Masz problemem z bólem? Poznaj naszą bazę wiedzy o bólu!

niesteroidowe leki przeciwzapalne

NSLPZ – kiedy stosować niesterydowe leki przeciwzapalne?

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, w skrócie NSLPZ (NLPZ), to grupa substancji o szerokim zastosowaniu. Leki te odgrywają istotne znaczenie w hamowaniu reakcji zapalnej, dlatego są powszechnie stosowane na stawy, a także przy innych schorzeniach narządu ruchu. NLSPZ działają również przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Stosuje się je doustnie, w formie iniekcji i miejscowo. Lista leków z tej grupy zawiera wiele dostępnych bez recepty. Dowiedz się więcej na temat właściwości i wskazań do stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych!

ból odcinka piersiowego kręgosłupa

Ból odcinka piersiowego kręgosłupa – objawy, przyczyny, leczenie

Odcinek piersiowy to najmniej ruchoma część kręgosłupa. Pomimo tego coraz częściej uskarżamy się na bóle pleców na wysokości klatki piersiowej. Przyczyny dolegliwości to głównie siedzący tryb pracy, przeciążenia fizyczne, a także przyjmowanie niewłaściwej postawy podczas wykonywania ruchów. Co ważne, ból odcinka piersiowego kręgosłupa może promieniować także do innych części ciała, co często utrudnia diagnozę. Podpowiadamy, na czym polega leczenie, a także przedstawiamy domowe sposoby na łagodzenie bólu, w tym sprawdzone ćwiczenia na kręgosłup piersiowy!

zapalenie pochewek ścięgnistych

Czym jest zapalenie pochewek ścięgnistych?

Zapalenie pochewek ścięgnistych (z łac. tendovaginitis) to nieprzyjemny, bolesny stan, który rozwija się w sytuacji przeciążenia aparatu ścięgnistego. Ogranicza pełną aktywność i sprawność, skłaniając chorego do wizyty u ortopedy. Co to jest pochewka ścięgnista? Jak objawia się stan zapalny w jej obrębie? Na czym polega leczenie tego schorzenia?

biodro trzaskające

Jak wyleczyć biodro „trzaskające”?

Bóle bioder to częsta i powszechna dolegliwość. Jeszcze do niedawna skarżyli się na nią głównie seniorzy, dziś do lekarza z bólami bioder zgłaszają się coraz młodsze osoby. Dolegliwością, która jest u nich coraz częściej diagnozowana to biodro trzaskające, inaczej nazywane przeskakującym biodrem lub biodrem tancerza. Schorzenie to jest grupą dokuczliwych objawów, które charakteryzują się słyszalnym tarciem oraz odczuwalnym “przeskakiwaniem” tkanek w obrębie biodra. „Biodro trzaskające” może być bolesną dolegliwością, dlatego zaraz po zaobserwowaniu objawów warto rozpocząć leczenie. Na czym ono polega?

uraz nadgarstka

Uraz nadgarstka. Jak sobie poradzić z kontuzją dłoni?

Urazy nadgarstka to jedne z najpopularniejszych problemów zdrowotnych w obrębie dłoni, z którym pacjenci zgłaszają się do lekarza pierwszego kontaktu lub na SOR. Nawet niegroźnie wyglądający upadek może spowodować zwichnięcie lub złamanie nadgarstka i ograniczyć jego ruchomość. Jakie są najczęstsze przyczyny bólu nadgarstka? Jak uśmierzyć ból w nadgarstku i odzyskać zdrowie?

złamanie kości

Złamanie kości – objawy, leczenie, rehabilitacja

Złamanie to przerwanie ciągłości jednego lub kilku elementów kośćca, który u dorosłego człowieka składa się z 206, a u nastolatka nawet z 356 kości. Złamanie kości następuje w wyniku działania siły zewnętrznej, a objawy mogą być różne, w zależności od tego, jaka kość uległa uszkodzeniu – duża (np. złamanie kości udowej i promieniowej) lub mała i niestabilna (np. złamanie kości śródstopia, czy nadgarstka). Zawsze jednak konieczna jest pomoc osobie poszkodowanej, a także diagnoza i należyte leczenie. Wyjaśniamy, na jakiej podstawie można podejrzewać złamanie lub pęknięcie kości, a także podpowiadamy, na czym polega leczenie domowe za pomocą diety przyspieszającej zrastanie kości i specjalistycznej rehabilitacji.

ból między łopatkami

Ból między łopatkami – przyczyny, leczenie

Bóle w obszarze kręgosłupa są tymi z częściej występujących. Mogą pojawić się na różnej wysokości. Najczęściej do lekarza zgłaszamy się z bólami w okolicy lędźwiowej oraz między łopatkami. Ból ten spowodowany jest zarówno urazami i przeciążeniami, jak i poważniejszymi schorzeniami. Ból między łopatkami może też wynikać z nieprawidłowej postawy ciała czy długotrwałego zachowania jednej pozycji np. przy pracy z komputerem. Bez względu na podłoże jego występowania, powinien być leczony. Kuracje oparte na farmakologii, rehabilitacji i fizykoterapii pomogą wyeliminować dolegliwości, a tym samym podwyższyć komfort życia. Jakie metody walki z bólem można stosować przy bólu między łopatkami?


zapalenie gęsiej stopki

Zapalenie gęsiej stopki – przyczyny, objawy, leczenie

Sportowcy narażeni są na wiele urazów, jednym z nich jest zapalenie gęsiej stopki. Wbrew pozorom schorzenie to nie jest powiązane ze stopą, ale z kolanem. Mówiąc dokładniej, stan zapalny w tym przypadku dotyczy miejsca, w którym łączą się końcówki mięśnia krawieckiego, smukłego i półścięgnistego. Mięśnie te tworzą wraz z kością piszczelową tkankę ścięgnistą, która swoim wyglądem przypomina błonę między palcami gęsi. Zobacz, kto najczęściej narażony jest na zapalenie gęsiej stopki, jakie są przyczyny, objawy i procedury leczenia tej dolegliwości.

bóle stawów i mięśni

Bóle stawów i mięśni – jak sobie z nimi radzić?

Czy zastanawiałeś się, jak wiele może być przyczyn powodujących bóle mięśni i stawów? Czym różni się ból mięśniowy od bólu stawu? Jakie mogą być ich przyczyny? Na co zwrócić uwagę i na jakich informacjach warto się skupić, by znaleźć źródło bólu. Jaką profilaktykę stosować, a także jak sobie radzić z bólem mięśniowo- stawowym? Dieta, aktywność fizyczna, relaks, prawidłowa postawa. Kiedy sięgnąć po farmakoterapię, a kiedy po fizjoterapię? Tej ostatniej przyjrzymy się dokładniej, wyjaśniając, czym jest terapia manualna, krioterapia, elektrostymulacja prądami, metoda plastrowania kinesiotaping oraz gimnastyka lecznicza leczenie ruchem.

przetrenowanie

Przetrenowanie – co zrobić, żeby wrócić do formy?

W myśl zasady, że sport to zdrowie, a ruch i aktywność fizyczna pozwala zapobiegać wielu chorobom (w tym cywilizacyjnym), wiele osób cały swój wolny czas poświęca na ćwiczenia na siłowni, w fitness klubie czy na świeżym powietrzu. Zbyt częsta aktywność fizyczna, obciążające treningi czy brak czasu na regenerację może jednak prowadzić do przetrenowania. Jest to stan, który znacznie obciąża organizm, zniechęca do dalszej aktywności, a kiedy przedłuża się jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Jak rozpoznać przetrenowanie? Co zrobić, żeby go uniknąć? Jak wrócić do formy po zespole przetrenowania?

Kontakt

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY:

Fidia Farmaceutici S.p.A.
Via Ponte della Fabbrica,
3/A 35031 Abano Terme (Padova) Włochy

Informacji o LEKU udziela:

Stada Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 44
02-255 Warszawa

  sekretariat.pl@stada.com
  +48 22 737 79 20