Serwis wykorzystuje pliki Cookies w celu zapewnienia funkcjonalności strony. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej, aby otrzymywać powiadomienia w momencie zapisywania plików cookie lub całkowicie zablokować korzystanie z nich przez przeglądarkę.    AKCEPTUJĘ

Masz problemem z bólem? Poznaj naszą bazę wiedzy o bólu!

zapalenie gęsiej stopki

Zapalenie gęsiej stopki – przyczyny, objawy, leczenie

Sportowcy narażeni są na wiele urazów, jednym z nich jest zapalenie gęsiej stopki. Wbrew pozorom schorzenie to nie jest powiązane ze stopą, ale z kolanem. Mówiąc dokładniej, stan zapalny w tym przypadku dotyczy miejsca, w którym łączą się końcówki mięśnia krawieckiego, smukłego i półścięgnistego. Mięśnie te tworzą wraz z kością piszczelową tkankę ścięgnistą, która swoim wyglądem przypomina błonę między palcami gęsi. Zobacz, kto najczęściej narażony jest na zapalenie gęsiej stopki, jakie są przyczyny, objawy i procedury leczenia tej dolegliwości.

bóle stawów i mięśni

Bóle stawów i mięśni – jak sobie z nimi radzić?

Czy zastanawiałeś się, jak wiele może być przyczyn powodujących bóle mięśni i stawów? Czym różni się ból mięśniowy od bólu stawu? Jakie mogą być ich przyczyny? Na co zwrócić uwagę i na jakich informacjach warto się skupić, by znaleźć źródło bólu. Jaką profilaktykę stosować, a także jak sobie radzić z bólem mięśniowo- stawowym? Dieta, aktywność fizyczna, relaks, prawidłowa postawa. Kiedy sięgnąć po farmakoterapię, a kiedy po fizjoterapię? Tej ostatniej przyjrzymy się dokładniej, wyjaśniając, czym jest terapia manualna, krioterapia, elektrostymulacja prądami, metoda plastrowania kinesiotaping oraz gimnastyka lecznicza leczenie ruchem.

przetrenowanie

Przetrenowanie – co zrobić, żeby wrócić do formy?

W myśl zasady, że sport to zdrowie, a ruch i aktywność fizyczna pozwala zapobiegać wielu chorobom (w tym cywilizacyjnym), wiele osób cały swój wolny czas poświęca na ćwiczenia na siłowni, w fitness klubie czy na świeżym powietrzu. Zbyt częsta aktywność fizyczna, obciążające treningi czy brak czasu na regenerację może jednak prowadzić do przetrenowania. Jest to stan, który znacznie obciąża organizm, zniechęca do dalszej aktywności, a kiedy przedłuża się jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Jak rozpoznać przetrenowanie? Co zrobić, żeby go uniknąć? Jak wrócić do formy po zespole przetrenowania?

zapalenie wielomięśniowe

Zapalenie wielomięśniowe – objawy, przyczyny, leczenie

Choroby mięśni są schorzeniami, które mogą pojawić się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Występują one jako efekt banalnych urazów, stłuczeń, naciągnięcia lub naderwania mięśni. Choroby mogą jednak wystąpić z poważniejszych przyczyn takich jak uwarunkowania genetyczne czy infekcje wirusowe. Jedną z takich chorób jest zapalenie wielomięśniowe. Medycyna określa to schorzenie jako chorobę autoimmunologiczną, która najprawdopodobniej związana jest z infekcjami wirusowymi tkanki mięśniowej. Zobacz, jakie są objawy zapalenia wielomięśniowego i jak przebiega kuracja w przypadku tej dolegliwości.

zapalenie kaletki podbarkowej

Zapalenie kaletki podbarkowej – przyczyny, objawy, leczenie

Chociaż mawia się, że sport to zdrowie, to rosnąca popularność takich dyscyplin, jak tenis, czy golf sprawia, że przybywa osób skarżących się na różne dolegliwości tkanek okołostawowych. Zapalenie kaletki podbarkowej to najłagodniejsza forma ciasnoty podbarkowej. Najczęściej do zapalenia kaletki barku dochodzi w sytuacji, gdy często poruszamy kończynami górnymi nad głową, dlatego to właśnie tenisiści, czy golfiści, ale również siatkarze są narażeni na tego typu schorzenie. Czym objawia się stan zapalny kaletki podbarkowej? Jak leczy się to schorzenie?

polimialgia reumatyczna

Polimialgia reumatyczna – przyczyny, objawy, leczenie

Na choroby reumatyczne w Europie choruje nawet 120 mln osób. Statystyki wskazują, że w Polsce pacjentów leczących się na schorzenia reumatyczne jest nawet 10 mln. Jedną z dolegliwości, z jaką się muszą oni zmierzyć jest polimialgia reumatyczna. Diagnozowana jest ona głównie u ludzi starszych, przede wszystkim kobiet. Przyczyny jej występowania nie są do końca znane. Medycyna jednak bardzo dobrze rozpoznaje objawy polimialgii reumatycznej. Jakie one są? Czy to schorzenie można wyleczyć?

ból przewlekły

Choroby kręgosłupa – najczęstsze schorzenia kręgosłupa

Kręgosłup jest najważniejszą częścią szkieletu i scala jego najważniejsze elementy. Struktura kręgosłupa jest bardzo złożona. Wyjaśniając w prosty sposób: kręgosłup zbudowany jest z kręgów. Każdy człowiek posiada ich 33-34, przy czym zmienna jest liczba kręgów guzicznych. Kręgi połączone są ze sobą więzadłami oraz małymi stawami pozwalającymi na ruch jednego kręgu względem pozostałych. Między tymi trzonami ulokowane są natomiast krążki międzykręgowe (dyski), które mają amortyzować obciążenia. Jak więc widać kręgosłup jest delikatną konstrukcją. Nic więc dziwnego, że choroby kręgosłupa są tymi najczęściej występującymi. Jakie są najpopularniejsze schorzenia? Kogo zazwyczaj dotykają choroby kręgosłupa i jak je leczyć.

wypadnięcie dysku

Wypadnięcie dysku – przyczyny, objawy, leczenie

Wskażemy przyczyny powstawania przepukliny kręgosłupa oraz przeanalizujemy sam proces tzw. wypadnięcia dysku. W zależności od lokalizacji przyjrzymy się trzem rodzajom przepuklin kręgosłupa – tej występującej w odcinku lędźwiowym, szyjnym i piersiowym.

dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego – rozpoznanie, leczenie

Dysplazja stawu biodrowego jest wadą wrodzoną, statystycznie głównie dotyczy ludzi rasy białej. Częściej również dotyka kobiety niż mężczyzn, jest dziedziczna i często towarzyszą jej inne wady rozwojowe. Dysplazja stawu biodrowego u niemowląt najczęściej ma miejsce w przypadku ciąż bliźniaczych, ponieważ płody mają zwyczajne zbyt mało miejsca w macicy, aby prawidłowo się ułożyć. Może dotyczyć również złego ułożenia w macicy w przypadku ciąży pojedynczej.

ból kolana przy zginaniu

Ból kolana przy zginaniu – jakie są jego przyczyny?

Staw kolanowy dźwiga ciężar całego ciała, narażony jest na wiele kontuzji oraz schorzeń. Nie bez powodu ból kolana przy zginaniu to jedna z częstych dolegliwości, która skłania wiele osób do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub ortopedy. Jakie są najczęstsze przyczyny bólu kolana przy zginaniu? Jak uśmierzyć dolegliwości bólowe i odzyskać swobodę ruchów w stawie kolanowym?

Kontakt

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY:

Fidia Farmaceutici S.p.A.
Via Ponte della Fabbrica,
3/A 35031 Abano Terme (Padova) Włochy

Informacji o LEKU udziela:

Stada Poland Sp. z o.o.
Al. 3 Maja 6
05-501 Piaseczno

  sekretariat.pl@stada.com
  +48 22 737 79 20